تبلیغات در اینترنتclose
تحلیل جامع تکنو فاندامنتال بهای آپارتمان ۹۴/۴/۱۳ - پاسخ 3

زمان جاری : جمعه 16 خرداد 1399 - 11:13 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمبه تالار سایت بورس لار خوش آمدید .
mohsendelshad آفلاین


مدیرارشد
ارسال‌ها : 801
عضویت: 24 /9 /1392
محل زندگی: لار
سن: 35
شناسه یاهو: bourselar@yahoo.com
تشکرها : 204
تشکر شده : 1020
پاسخ : 3 RE تحلیل جامع تکنو فاندامنتال بهای آپارتمان ۹۴/۴/۱۳
در مجموع فاکتورهای فزاینده و کاهندۀ قیمت تنه به تنۀ هم میسایند اما در تهران فاکتورهای کاهندۀ قیمت هنوز هم دست بالاتر را دارند. مهمترین فاکتور مؤثر بر قیمت مسکن در شهرها کماکان میزان رشد جمعیت شهری است. پیش‌بینی می‌شود تا سال 1405 و در ادامه روند گذشته، ضریب شهرنشینی از 68.5 درصد در سال 1385 به حدود 77 درصد در سال 1405 افزایش یابد. این بدان معناست كه جمعیت شهرنشین كشور از 57.5 میلیون نفر در سال 94 به 67.2 میلیون نفر در سال 1405 افزایش می‌یابد، اما از سوی دیگر واقعیت این است که در طول 9 سال گذشته 9.3 میلیون نفر به تعداد شهرنشینان اضافه شده است اما در طول 11 سال آینده این افزایش به 9.7 میلیون نفر خواهد رسید. (15 درصد کاهش در شتاب افزایش جمعیت شهرنشینان) بنابراین به سادگی میتوان گفت در سالها و دهه های آینده دیگر خبری از رشد پرشتاب دهه های قبل در قیمت مسکن نخواهد بود. هر چند در دهۀ بعد آهنگ رشد جمعیت شهری با شیب واضحاً کمتر ادامه خواهد یافت اما اگر روند تغییرات جمعیتی در ایران به این شکل ادامه یابد (که بسیار بسیار محتمل است) پس از سال 1405 با بحران کاهش جمعیت شهرنشینان مواجه خواهیم شد.
_____________________________________________
نتیجۀ نهایی هر دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال:
با توجه به تحلیل تکنیکال زمان خروج از رکود میتواند تابستان 94 باشد و در هر صورت خرید مسکن در کف کانال مناسب است اما در سرمایه گذاری برای مسکن حتماً باید نیم نگاهی نیز به تغییر هرم جمعیتی ایران و احتمال شکسته شدن خط وسط چنگال اندرو در درازمدت داشت اگر چنین اتفاقی روی دهد با کمال تعجب نزول 30-10 درصدی قیمت آپارتمان را در عرض 4 سال آینده شاهد خواهیم بود (احتمال بروز این موضوع در حد ده تا بیست درصد است). با توجه به روند ذکر شده در جمعیت شهرنشینان به نظر میرسد منطقاً در دهۀ آینده افزایش قیمت مسکن حداکثر در حد نرخ تورم باشد اما از سال 1405 به بعد تدریجاً از نرخ تورم عقب بماند و در عرض دو دهۀ آینده قیمت مسکن در جدال با کف کانال درازمدت خود مقهور شود. (بطور عمومی دیگر توصیه نمیشود مسکن را برای سرمایه گذاری و بعنوان پس انداز خرید مگر در موارد خاص و به اصطلاح اکازیون)
«اگر به قصد زندگی میخواهید مسکن بخرید الان وقت آن است (ناحیۀ کم ریسک از نظر تکنیکال)، اگر به قصد سرمایه گذاری و حفظ ارزش پس اندازتان میخواهید مسکن بخرید این کار توصیه نمیشود»
هیچ تحلیلی قطعی نیست.
اعداد استخراج شده بر اساس داده های مرکز آمار ایران بوده صد در صد قابل اتکا نیستند. (هرچند علمی ترین داده های موجود می باشند)
بر اساس نظر و مسئولیت خود اقدام کنید.

امضای کاربر :
سایت تحلیلی و خبری بورس ایران \"(رایگان)
www.bourselar.ir
منتظر نظرات و پیشنهادات و البته انتقادات شما هستیم

شنبه 13 تیر 1394 - 09:36
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :

بورس لار