زمان جاری : چهارشنبه 25 فروردین 1400 - 7:20 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمبه تالار سایت بورس لار خوش آمدید .
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 333
نویسنده پیام
mohsendelshad آفلاین

مدیرارشد
ارسال‌ها : 817
عضویت: 24 /9 /1392
محل زندگی: لار
سن: 42
شناسه یاهو: bourselar@yahoo.com
تشکرها : 204
تشکر شده : 1019
پیش بینی بازار امروز 94/8/14
بازار باتوجه به نقدینگی که در آن در جریان قرار گرفته نویدبخش روزهای بهنری است هرچند اصلاح نیاز داریم ولی با این روند ریزش خاصی نخواهیم داشت البته بازار بشدت خود را به مذاکرات وابسته کرده است و این مقداری برای بازار ناخوشایند است هرچند در صورت وجود نقدینگی بنظر در صورت خبرهای بد در مذاکرات چند روز وضعیت بازار منفی خواهد بود. شاخص بورس با رشد ۳۴۰ واحدی به ۷۵۳۶۸ واحدی رسید. ارزش معاملات نیز به ۳۸۲ میلیارد تومان رسید. در فرابورس نیز شاخص با رشد ۲٫۸ واحدی به ۸۶۰ واحد رسید و ارزش معاملات فرابورس نیز ۲۱۲ میلیارد تومان بود.
امروز بدون بلوک خاصی شاهد ارزش معاملاتی ۳۰۰ میلیارد تومانی بودیم این نکته بسیار مهمی است و نشان میدهد نقدینگی به سمت بازار آمده است و همین امر منجر به بهبود و وضعیت اتی مناسب بازار میشود. تا چند هفته قبل بزور معاملات بازار به ۷۰ میلیارد میرسید.
خبرهای پیرامون بازار
این دو روز بازار تعطیل بوده و خبرهای خاصی نبوده و صرفا یکسری مسائل مطرح شد که ایران آنرا تکذیب کرد.
دلار در بازار داخلی در قیمتهای ۳۲۵۳ در حال معامله است و سکه بهار آزادی در بازار نیز به ۹۱۳ هزار تومان رسیده است. قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی آلومنیوم به ۲۰۱۱ دلار، سرب ۲۰۰۴ دلار، روی ۲۲۶۹ دلار و مس به ۶۷۴۲ دلار رسید. همچنین نفت سبک آمریکا به ۷۷٫۱۴ دلار رسیده است.
بازار فردا
گروه بانکی این گروه بشدت میتواند در صورت لغو تحریم ها مورد توجه قرار گیرد و به واسطه خوشبینی نسبت به لغو تحریم ها این گروه لیدری بازار را در اختیار دارد. وبصادر به نظر میتواند به سطوح قیمتی ۱۰۰ تومان برسد و در این قیمتها عرضه سهم بیشتر میشود خبرهای فروش دارایی های این بانک خبری خوبی برای سهم است. بانک ملت میتواند به قیمتهای بالای ۲۴۰ تومان دست پیدا کند و بنظر فردا میتواند در صورت عدم عرضه زیاد به بالای ۲۶۰ نیز برسد. وسینا اهداف بالای ۲۰۰ تومان و ۲۲۰ تومانی را دارد. در وپاسار بنظر شناسایی سود گزینه مناسبی است و در صورت افت به زیر ۱۶۵ سهم قابل بررسی است.
گروه خودرو، در این گروه بنظر باید شاهد شدت عرضه ها باشیم. ایران خودرو در صورت برگشت به زیر ۳۰۰ و محدوده ۲۹۰ قابل بررسی است. خساپا نیز در صورت اصلاح در محدوده ۱۳۰ میتواند مناسب باشد. خزامیا نیز بنظر میتواند به سطوح ۱۶۰ برسد. خبهمن در صورت برگشت به زیر ۱۶۵ میتواند قابل بررسی باشد. این گروه سهمهای ورنا، خگستر و خبهمن از لحاظ بنیادین وضعیت بهتری دارند. در گروه قطعه سازی خپویش و ختور نیز نسبت به بقیه سهم ها باتوجه به گزارشهای ۶ ماهه وضعیت بهتری دارد.
گروه شیمیایی و پتروشیمی، این گروه در صورت تصویب نرخ خوراک بصورت ۱۰ ساله میتواند شاهد رونق باشد. فارس در قیمتهای ۱۲۰۰ تومان باتوجه به پرتفوی بشدت ارزنده ای که دارد قابل بررسی خواهد بود. پارسان در آذر ماه مجمع خواهد داشت و بنظر سهم در قیمتهای زیر ۷۴۰ ریسک چندانی نخواهد داشت. جم نیز هنوز گزارشی ارائه نداده و در قیمتهای ۹۰۰ قابل بررسی هست. شاراک نیز در قیمتهای ۶۸۰ و کرماشا در زیر ۷۰۰ قابل بررسی خواهد بود. سهم های شکلر، شدوص و شلعاب و شکربن در این گروه توصیه به شناسایی سود می شود سفته بازی روی این سهم ها زیاد صورت میگیرد و در مورد شپلی توصیه ای به ورود نمیشود.
گروه ساختمانی، این گروه امروز مجددا مورد توجه بازار قرار گرفت و شفافسازی ثشرق مبنی بر فروش هتل امید منجر به صف خرید شدن این سهم شد سهم میتواند به سطوح ۲۲۰ تومانی برسد. کرمان نیز توسط یه سری از افراد در حال رشد دادن سهم است و بنظر میتواند به سطوح ۱۰۰۰ تومان برسد. ثنوسا بشدت پرریسک است و بنظر شناسایی سود قابل بررسی است و خرید پرریسک است. ثتران نیز در قیمتهای ۲۵۰ میتواند باهدف ۳۰۰ در نظر گرفته شود البته در صورتی که به زیر ۲۵۰ آمد حمایت سهم ۲۲۰ خواهد بود.
گروه سیمانی، خبر موافقت با بتنی شدن ۱۰ درصد جاده های کشور این گروه میتواند بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ستران در قیمتهای زیر ۳۵۰ مناسب خواهد بود. سشرق در زیر ۱۹۵ و سفارس نیز در محدوده زیر ۲۴۰ میتوانند قابل بررسی باشند. ساراب با تعدیل منفی همراه بوده سهم در زیر ۲۱۵ قابل بررسی است. هرچند در ۲۲۰ بشدت سهم حمایت میشود. سکارون در صورت برگشت به محدوده ۶۲۵ میتواند قابل توجه باشد.
سایر بخش های بازار
لابسا در قیمتهای زیر ۵۰۰ قابل بررسی خواهد بود. سهم در قیمتهای ۴۹۰ با حد ضرر ۴۷۵ میتواند گزینه خوبی باشد.
حسینا در قیمتهای زیر ۴۳۰۰ میتواند قابل بررسی باشد.
شسپا نیز در قیمتهای منفی و در محدوده ۱۴۰۰ قابل بررسی است.
پاکشو در قیمتهای زیر ۸۴۰ با دید بلندمدت میتواند قابل بررسی باشد.
غبشهر در صورت برگشت به محدوده ۶۶۰ قابل بررسی است.
غپینو در صورت برگشت به قیمتهای زیر ۵۶۰ مناسب است.
کروی نیز میتواند شاهد وضعیت بهتری باشد این سهم را نظاره گر و در قیمتهای زیر ۲۲۰ میتواند قابل بررسی باشد.
ومعادن نیز در بالای محدوده ۳۰۰ شناسایی سود مناسب است و در صورت برگشت به محدوده زیر ۲۷۰ با حد ضرر ۲۵۵ قابل بررسی است.
ونفت در صورت برگشت به قیمتهای زیر ۲۵۰ قابل بررسی است. سهم به سمت ۳۰۰ تومان می رود در این قیمت سهم پرعرضه خواهد بود.
پترول در صورت برگشت به قیمتهای زیر ۲۰۰ میتواند مورد توجه بازار قرار گیرد.
بترانس در قیمتهای زیر ۴۲۰ میتواند قابل بررسی باشد.
وبیمه در صورت برگشت به محدوده زیر ۱۴۵ مناسب خواهد بود.
برای فردا توصیه به خرید در قیمتهای مثبت و ورود به صف خریدها نمیشود ولی در قیمتهای صفر تابلو و منفی سهم ها خریدارهای بهتری خواهند داشت.
http://bourse-360.com

امضای کاربر :
سایت تحلیلی و خبری بورس ایران
www.bourselar.ir
کانال تلگرام
https://t.me/bourselarir
شماره تماس و واتس آپ 09177816473
منتظر نظرات و پیشنهادات و البته انتقادات شما هستیم
چهارشنبه 14 آبان 1393 - 07:44
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از mohsendelshad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: davod &
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

بورس لار