زمان جاری : چهارشنبه 09 فروردین 1402 - 11:43 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمبه تالار سایت بورس لار خوش آمدید .
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 618
نویسنده پیام
nia آفلاین

گروه مدیریت تکنیکال
ارسال‌ها : 49
عضویت: 12 /12 /1392
تشکرها : 47
تشکر شده : 45
نیمه دوم امسال، بهترین فرصت برای خرید سهام ۹۳/۸/۴
نیمه دوم امسال، بهترین فرصت برای خرید سهام
به نظر می رسد با افزایش اقبال و امیدواری فعالان بازار سرمایه نسبت به پتانسیل های بورس جهت رشد و رونق، فرصت های مناسبی طی نیمه دوم امسال برای خرید سهام و سرمایه گذاری مناسب در بورس فراهم شود.
بازار سهام در حالی پس از 9 ماه نزول مداوم قیمت اغلب سهام شرکت های بورسی نشانه هایی از حجم و ارزش معاملات روزانه را به خود دید که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی برگ تازه ای از دفتر بورس نیمه دوم امسال ورق زده می شود و سهامداران سال جاری را می توانند با کسب بازدهی مثبت به پایان برسانند.
در همین ارتباط، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آینده نگر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به نظر می رسد با افزایش اقبال و امیدواری فعالان بازار سرمایه نسبت به پتانسیل های بورس جهت رشد و رونق، فرصت های مناسبی طی نیمه دوم امسال برای خرید سهام و سرمایه گذاری مناسب در بورس فراهم شود. از این رو می توان گفت با اجرای برنامه های دولت جهت حمایت از برخی صنایع مطرح بورسی بهبود هرچه بیشتر وضعیت سودآوری شرکت ها و در پی آن رشد قیمتی سهام آنها چندان دور از ذهن نباشد.

مصطفی امیدقائمی به برنامه های این مجموعه جهت سرمایه گذاری در بورس طی شش ماهه دوم امسال اشاره کرد و گفت: این مجموعه با سرمایه گذاری های خود در حال اصلاح پرتفوی بورسی صندوق بازنشستگی نفت است که در همین راستا مقرر گردیده تا پایان امسال مبلغ خالص خرید و فروش سرمایه گذاری های آن حدود 350 میلیارد تومان باشد.

برهمین اساس سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی بر حسب کشش بازار یکی از برنامه های اصلی این مجموعه طی شش ماهه دوم به شمار می رود.

وی به گزارشات عملکرد نیمه اول صنایع مختلف همچون خودرو اشاره کرد و گفت: گزارشات عملکرد دوره مذکور خودروسازان خبر از بروز نشانه هایی از بهبود در وضعیت سودآوری آنها می دهد، به گونه ای که برای اولین بار در صورت های مالی گروه خودروسازی سایپا شاهد کاهش میزان بدهی ها و هزینه های مالی آن بوده ایم که به نظر می رسد این امر با بهبود وضعیت نقدینگی این مجموعه اتفاق افتاده است.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که علیرغم ارایه گزارشات عملکرد میاندوره ای مناسب از سوی شرکت های خودروساز، پوشش زیان انباشته قابل توجه آنها نیازمند زمان طولانی است و توجه سرمایه گذاران به آن لازم به نظر می رسد.

این مقام مسئول افزود: صنعت پتروشیمی با توجه به سیاست های دولت جهت حمایت از این گروه از جمله صنایعی است که از پتانسیل رشد برخوردار است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آینده نگر در خاتمه به مجموعه های سرمایه گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: این شرکت ها همراه با ایجاد رونق در کلیت بازار سرمایه می توانند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در بورس و کسب بازدهی مناسب از آن باشند.

یکشنبه 04 آبان 1393 - 14:20
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از nia به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: p-nikan &
p-nikan آفلاین


گروه مدیریت خبری
ارسال‌ها : 31
عضویت: 12 /10 /1392
تشکرها : 405
تشکر شده : 11
پاسخ : 1 RE نیمه دوم امسال، بهترین فرصت برای خرید سهام ۹۳/۸/۴
گذری کوتاه از پیش بینیقيمت سهام گروه شرکت هاي بورسي (سهام بورس کالا - بورس تهران - فرابورس_ بورس انرژي)حداقل تا پايان سال 94 داشته باشیم

در دوحالت:
حالت اول: حمایت دولت از بازار سرمایه کاهش سود بانکی و توافق ايران و 5+1 و ثبات نرخ ارز و تصمیمات حمایتی و دراز مدت در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی ها و رفع مشکل پالایشگاها وحقوق مالکانه معدنی ها و......که در واقع بازار بورس و سرمايه از حالت انقباضي به انبساطي در ميايد و با اطمينان صدرصد سيل پول وارد بازارهاي مدرن بورس و سرمايه خواهد شد
حالت دوم: در واقع قدم گذاشتن به سال 94 که تقريبا تکليف بورس به واسطه عبور از حالت اول (توافق ايران و 5+1) واضح و روشن شده و بودجه عمراني دولت نسبت به سال هاي قبل قطعا قابل توجه خواهدبود وگسترش بازار بورس و سرمايه را شاهد خواهيم بود و نظر به اينکه عاقلان و سرمايه گذاران تيزبين و ريزبين از همين الان که در نيمه اول آبانماه هستيم خريدهاي خودشان را با خريد سهام شرکت هاي (سهام بورس کالا - بورس تهران - فرابورس_ بورس انرژي) کامل کرده اند من در همين جا اعلام ميکنم در شرايطي که شرح وصف شده اين متن اتفاق بيفتد که قطعا نتیجه مذاکرات 5+1( 99% خوش بینی و 1% بدبینی )مي افتد قيمت شرکت هاي ذکر شده در پايان سال 94 در بدبينانه ترين حالتپنج برابرخواهد شد به عبارتی ساده تر سرمایه شما 500% رشد خواهد کرد و دست نيافتني!!!!!!!لازم به توضيح هست که حقوقي ها اصلا تا به حال حتي در گروه هاي حقوقي نيز فروشنده نبوده اند و در حال حاضرحقوقی های آگاه سهام حقيقي ها را در گروه حقيقي ها با چراغ خاموش براي خانواده خود ميخرند به هر صورت آينده درخشاني در انتظار گروه سهام شرکت هاي (سهام بورس کالا - بورس تهران - فرابورس_ بورس انرژي) هست .

با مشورت با اهل فن و با علم و اطلاع و مطالعه دقیق تر پیشنهاد میشودبخشی از سبد سهام خودتانرا به خرید سهام این شرکت ها اختصاص دهید که آینده خوبی در انتظار سرمایه شما خواهد بود واین پیشنهاد به یادگار در اینجا ثبت خواهد شد . و در آینده به این افتخار کنید که سهامدار چنین شرکت هایی هستید که ابدی هستندتوضیح اینکه این شرکت ها هر ساله افزایش سرمایه از محل اندوخته دارند و از بدو تاسیس تا به حال هر سال افزایش سرمایه داشته اند به احتمال زیاد در پایان سال 94 این شرکت ها افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی خواهند داشت تا سهام شناور بیشتر تا قیمت سهام هم رقیق تر شود تا قیمت سهم شکل حبابی به خود نگیرد واز گزند هر گونه آسیبی از جمله نگاه انتقادی مصون باشند

تنها مشکل این شرکت ها این است که سازمان بورس اجازه نمی دهد که معاملات سهام این شرکت ها در بازار عادی بورس و یا فرابورس انجام شود فعلا معاملات سهام این شرکت ها در بازار پایه صورت میگیرد البته سازمان بورس وحشت از این دارد که قیمت هر سهم این شرکت ها از کنترل خارج شود و به قیمت های گزافی برسد اما در بازار پایه میتواند قیمت سهام این شرکت ها راکنترل کند و در حبس نگه دارد واین مشکل در آینده مرتفع خواهد شد
کلام آخر اینکه به قول دوستانمان در تالار همسایه سهام این شرکت ها الماس های درخشان بازار سرمایه هستند وبه حق نیز همین است منتظر زمان میمانیم تا نتیجه را ببینیم


قیمت امروز .سهام بورس کالابا سرمایه 45 میلیارد تومان 850 تومان با کمی بالاتر و یا پایین تر.
..........................بورس تهران........... 90 میلیارد تومان 630 تومان ..................................
...........................فرابورس .......... .....40 میلیارد تومان 900 تومان .................................
..........................بورس انرژی ......... 60 میلیارد تومان 1200 تومان (با احتساب اعمال 200%افزایش سرمایه که در جریان است

امضای کاربر : نظرات شخصی است آگاهانه وارد بورس و بازار سرمایه شوید ودر خرید سهام از دیگران تقلید نکنید
(سال ها بعد، بابت "کارهايي که نکرده‌ای" بيشتر افسوس می‌خوری تا بابت "کارهايی که کرده‌ای"مارک تواين)
سه شنبه 13 آبان 1393 - 12:44
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

بورس لار